Haberler / Duyurular

Abdurrahim Albayrak...

 En sevdiğim insanlar oldukları gibi yaşayan insanlardır. Gözlerinin içine baktığınızda üzüntüsünü de sevincinide belli eder bu insanlar. Abdurrahim Albayrak‘da bunlardan biri. Herşeyden önce Rize‘li. Rize öyle bir şehirdir ki rengarenk. Biraz aşağıda Abdurrahim abimizin duygusallığı ile ilgili bir kaç video izleyeceğiz ama önce kendisini tanıyalım. Altur Turizm ve Albayrak Holding‘in sahibi, eski bir Galatasaray yöneticisi kendisi. Abdurrahim Albayrak, Kanal 24′ün 24 Ekonomi programında Selçuk Geçer’in konuğu olmuş. Albayrak abimiz, küçük yaşlarda Almaya’da işçilikten başlayan çalışma hayatında patronluğa nasıl yükseldiğini anlatmış;

 

Ben küçük yaşlarda, babamla birlikte Almanya’ya gittim. Orada çok çalıştım, mesailere kaldım, para biriktirdim. Çalışmanın yanında, babama da hizmet ettim.1970’li yıllarda döndüğümde İstanbul’da bir minibüs aldım. Bir yıl her gün bankaya 1000 lira koydum. Babam Almanya’da dönünce banka cüzdanını gösterince inanamadı. Onun kazancının iki katını kazanmıştım. Para 330 lira olunca bir minibüs daha aldım. Küçük kardeşimle çalışmaya başladık.

Bir gün bir iş adamı gelip “Fabrika servisi çeker misin?” dedi. “Yaparım” dedim. Böylelikle fabrika servisi işine başladım.Fabrika’nın patronu bana yemek yeme imkânı tanıdı. 24 saatte bir yemek yerdim o da fabrikada yediğim yemekti. Ben bu şekilde çalıştım.Nereden geldiğimi iyi biliyorum. Paranın nasıl kazanıldığını da biliyorum. Şimdi insanlar başkalarının hesabını yaparak kolay kazanmanın peşinde. Alın teri akıtacaksın.

Kızımı istediler 4 sene vermedim. Damat adayı Beşiktaşlıydı. Kızım geldi “Baba benim günahım ne?” dedi. Bende “Söyle ona Galatasaraylı olsun vereyim” dedim. O Galatasaraylı olmuyor sen vermiyorsun dedi. Damat hala Beşiktaşlı şimdi torunum oldu onu Galatasaraylı yapmaya çalışıyorum. Galatasaraylı yapacağım inşallah.

 

http://www.yakalahayati.com/makale/287» Diğer Duyurular